Novoroční dieta nebo hubnutí

Mnoho lidí usiluje o změnu, často jim však předsevzetí nevydrží déle než 14 dní, pojďme se podívat proč.

 

Například kuřák, který se odhodlává přestat kouřit několik měsíců či týdnů dopředu má menší šanci než člověk, který se rozhodne ze dne na den. Rychlé rozhodnutí vede k daleko vyšší pravděpodobnosti, že se odhodlání povede dotáhnout k cíli. Hlavní chybou je dávat si předsevzetí kvůli někoho jiného.

Správná cesta je rozhodnout se pro sebe! Rovněž je potřeba si uvědomit, že pokud měníme návyk, nelze jej jen tak zrušit. Snazší cestou je vyměnit ho za jiný. V případě kouření by to pak mohlo být nadměrná konzumace jídla či sladkostí. Pozor na to! Výhodnější bude sáhnout raději po zdravém jídle, začít více sportovat nebo si připravit šálek sypaného čaje.

Co se hubnutí týká, je to podobné jako v prvním případě. Každý by se měl rozhodnou sám za sebe. Své důvody “PROČ” je ideální zaznamenat do notýsku či diáře. Právě u hubnutí mnoho lidí ztrácí své odhodlání již do dvou týdnů. V takovém případě, je vhodné připomínat si důvody. Motivy pro hubnutí jsou buď negativní (jsem tlustý/tlustá, bolí mě kolena/klouby, nevejdu se do oblečení, apod.) nebo pozitivní (chci být štíhlejší, krásnější, zdravější apod.) Obojí funguje, jen u těch pozitivních se cítíme lépe. Když se na něco těšíme (pozitivní důvody)  je to mnohem rychlejší a snazší cesta k cíli. Důležitým faktorem zda se nám dílo povede je vidět výsledky. Proto je velmi vhodné vézt si sešitek se záznamy úspěchů, které se nám podařily a průběžně se chválit za to jak odoláváme cigaretám, sladkostem, alkoholu, že více sportujeme, připravujeme si zdravá jídla. Velmi motivační u hubnutí je, když vidíme, jak nám jdou centimetry či kilogramy dolů. Ale to už opravdu vyžaduje poctivé zapisování. Téměř každý kdo hubne, na sobě nepozná na začátku změnu (pomůže vážení, měření i fotografie).

Mezi nejčastější předsevzetí bezesporu patří:  

  • přestat kouřit

  • zdravě jíst

  • začít se věnovat více sobě a rodině

  • více sportovat

  • vydělat více peněz

  • vyměnit šatník

  • najít si novou lásku

  • více číst a omezit televizi

  • nedávat si žádná předsevzetí

 

Naše doporučení:

 

Přejeme Vám úspěšné vkročení do nového roku :)

Objednejte se na konzultaci, poraďte se s odborníky, co konkrétně je pro Vás nejvhodnější nebo se podívejte se na zkušenosti našich klientů.

z našeho magazínu